Центр європейської інформації в м. Кіровоград

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » » Мандрівний фестиваль для небайдужих

Мандрівний фестиваль для небайдужих
Мандрівний Фестиваль документального кіно Docudays UA з жовтня по грудень 2013 р. відвідає 22 регіони України. А протягом 25 листопада – 4 грудня фестивальні фільми зможуть подивитися в Кіровограді. Мета фестивалю – сприяди демократичним змінам у суспільстві, привернути увагу до питань дотримання прав людини, сободи, рівності та інших фундаментальних цінностей людства. Громадська організація „Флора” та Центр європейської інформації обласної наукової бібліотеки ім.Д.Чижевського запрошують до перегляду, роздумів та дискусій усіх небайдужих.
Показ фільмів відбудеться у кінозалі Кіровоградської ОУНБ ім.Д.І.Чижевського (вулиця Велика Перспективна, 24, цокольний поверх). Вхід вільний! Більш докладну інформацію про кінофільми та час перегляду дивілься нижче:

Розмови на серйозні теми (64 хв) Литва, 2012 ( 25.11.13.)
«Розмови на серйозні теми» – це фільм, у якому немає зовнішньої дії, реквізиту, пейзажів та спецефектів. Головні герої – 8-16-річні діти й підлітки, котрі по-особливому описують усе, що їх оточує. Щирі розмови з ними відкривають картину сучасного світу – інколи меланхолійного, подекуди комічного, а часом і драматичного. Знятий у дусі мінімалізму, цей фільм порушує питання самотності, любові, Бога, світу та людських взаємин. «Світ – це люди». «Ви що, не вірите у Бога? Я можу навчити вас вірити…»
2. Абетка (12хв) Німеччина,2012 ( 26.11.13.)
Веле – 17 років. Усе, чого вона прагне, – це навчитися читати й писати, щоб не відставати від своєї семирічної доньки. Навіть те, що вона може самостійно написати власне ім’я, після довгих років громадянської війни в Ліберії означає крок до незалежності – подалі від болісного минулого, до кращого майбутнього.
3. Мовчазний хаос (44хв) Конго-Італія,2012 ( 26.11.13.)
Попри міжнародні угоди, спрямовані на припинення кровопролитної війни, що триває вже понад десять років, у Демократичній Республіці Конго мир так і не настав. Постійні соціальні потрясіння змушують першими здаватись найслабших, наприклад, глухих людей, котрі живуть у місті Бутембо. Відірвані від суспільства вигнанці, покинуті власними родинами, вони живуть немов примари, приречені на оглушливу тишу. Крик загублених людей проривається крізь існування безголосих. Ці люди надто налякані минулим, щоб дивитися в майбутнє з надією. Однак вони не припиняють боротьби за власну гідність і не збираються миритися з нещастям.
4. Твердиня (70 хв) Чехія,2012 (27.11.13.)
Уявіть місце, де час ніби завмер. Час завмер і життя застигло у вічній подобі Радянського Союзу. Люди тут якось призвичаїлися до панування таємної поліції та зжилися зі страхом, що за ними постійно стежать. Придністровська Молдавська Республіка. Пропаганда авторитарного насильницького режиму президента Ігоря Смірнова у радянському стилі перетворила більшість жителів республіки на простих робітників, геть не свідомих того, наскільки нестерпна ситуація, в якій вони опинилися. Смірнов керує цією неіснуючою країною вже понад двадцять років. Фільм зосереджено на кількох характерних рисах цього геополітичного провалля між Європейським Союзом та Росією, між минулим і теперішнім, злочинністю і доброчесністю, занепадом і надією на майбутнє. Дія стрічки розгортається під час президентських виборів. Режисери аналізують «неіснуючу державу» та правила життя в ній.
5. Мрія (41хв) Україна, 2012 (28.11.13.)
Це фільм-портрет музичного керівника школи-інтернату для глухих дітей Тетяни Радченко, мрія якої – мати власний дах над головою. На жаль, між поняттями творити добро, займатися улюбленою справою і бути щасливою в житті не завжди стоїть знак рівності. Історія Тетяни – це драма талановитої, некорисливої людини, котра жертвує собою заради щастя й радості глухих дітей. Адже лише завдяки їй ці дітлахи можуть почути світ.
6. Перукарська воля (29хв) Шотландія ,2011 ( 29.11.13.)
«Мені довіряють ножиці, а я ж тут за вбивство». Уся тюрма готується до щорічного змагання з перукарського мистецтва серед ув’язнених. Учасники борються за головний приз, але думки Френсіса, теперішнього чемпіона, блукають деінде. Глядача втаємничують у мрії та прагнення деяких найнебезпечніших злочинців Шотландії, які знову й знову прокручують своє життя в голові, щодня підстригаючи інших арештантів. «Десять хвилин тут, мов десять хвилин на волі». Ми бачимо, що завдяки перукарській справі чимало в’язнів переосмислюють свої вчинки й готуються до життя поза ґратами.
7. Край електросміття (20 хв) Австралія, 2012 ( 2.12.13.)
Чи ви колись замислювалися над тим, що відбувається з електронікою, яка відслужила своє? Щороку у світі накопичується майже 50 мільйонів тонн електронного сміття. Значну частину вживаних і непотрібних електротоварів із розвинених країн звозять до країн третього світу. Більшість із них нелегально експортується як секонд-хенд, хоча насправді це непотріб. Цей фільм – без діалогів та авторських коментарів – являє собою дослідження нерегульованого повторного використання електронного сміття у Гані. Тут, у Західній Африці, електроніка геть не така, якою ми звикли бачити її на прилавках магазинів.
8. Дівчина з Півдня (94 хв) Аргентина, 2012 ( 3.12.13.)
У 1989 році Хосе Луїс Ґарсіа брав участь у Світовому фестивалі молоді та студентства в Пхеньяні (Північна Корея). Цей політичний захід, профінансований СРСР, відбувся через три тижні після бійні на площі Тяньаньмень у Пекіні й за чотири місяці до падіння Берлінського муру. Там режисер зустрівся з Лім Су Кьон, молодою активісткою, яка таємно прибула із Сеула, щоб представляти студентів Південної Кореї, котрі вимагали мирного возз’єднання нації. Через двадцять років режисерові не дають спокою розбиті ілюзії молодості, й він, згадуючи «Квітку возз’єднання», вирушає в дорогу. Вона натомість страждає в суспільстві, що досі перебуває у стані війни. Несподівано виявляється, що між «Квіткою» та незнайомцем, котрий прибув із протилежного кінця світу, існує глибокий зв’язок.
9. Від шепоту до крику (95 хв), США,2012 ( 4.12.13.)
Цей театралізований документальний фільм досліджує героїчні спроби борців за демократію у п’яти країнах – Єгипті, Малайзії, Україні, Венесуелі та Зімбабве, а також виклики, котрі кидають диктатори, проти яких вони виступають. Герої стрічки – це студентські лідери (Венесуела), молоді фахівці (Єгипет), політики-опозиціонери (Малайзія та Зімбабве) та колишній президент (Україна). Усі вони живуть на різних континентах і належать до різних культур, але всі прагнуть справедливості. Щоб здобути політичну свободу для себе та своїх співвітчизників, вони ризикують усім.
Розділ: Переглядів: 804 | Розміщено: 18 листопада 2013


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Кіровоград
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :