Центр європейської інформації в м. Кіровоград

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » » Кіровоград святкує День Європи

Кіровоград святкує День Європи
sam_2742m.jpg (79.11 Kb)Заходи до Дня Європи на головній площі Кіровограда нині відбуваються вже вдруге. Але цього року це було не просто свято, яскраве та веселе, але частина всеукраїнської кампанії Мережі Центрів європейської інформації України, наповнена суспільно важливим змістом. Гасло “Я поділяю європейські цінності!” стало близьким і зрозумілим сотням кіровоградців. Працівники та волонтери Кіровоградського ЦЄІ намагалися у різний спосіб розкрити зміст та значення європейських цінностей у нашому житті. sam_27m.jpg (66.33 Kb)sam_2782m.jpg (71.87 Kb)Події в рамках кампанії у Кіровограді розпочалися 18 травня театралізованим диспутом “Молодь — за європейські цінності”, який відбувся в актовому залі ОУНБ ім.Чижевського.
21 травня з 10.00 до 16.00 на центральній площі ім.Кірова розташувалося наметове містечко “Євроквартал”. інформаційні пункти (палатки): “Знати більше про ЄС”, “Європейсьткі цінності” та “Освіта: європейські можливості для українців”. Гості свята мали можливість отримати інформаційні матеріали про європейські цінності, Європейську Спільноту та процес євроінтеграції, європейські освітні програми, а також визначити переможця конкурсу малюнку “Європейські цінності: що це означає для мене” і стати учасником експрес-голосування, поставивши відбиток долоні на полотні. Представники Інституту Гете та польського національного товариства пропонували усім бажаючим спробувати свої сили у вивченні іноземних мов. Молодь охоче брала участь в іграх та вікторинах, тематично пов'язаних з поняттями свободи, демократії, прав людини та верховенства права, рівності, гідності й толерантності. Прихильникам мистецтва пропонувалися майсте-класи: кожен охочий міг опанувати ази ліплення з глини, скульптурного тіста, плетіння, килимарства, виготовлення тематичних листівок, боді-арту. Гості свята стали акторами своєрідного театру пантоміми, зображаючи за допомогою міміки та жестів ситуації, у яких піднімалися питання європейських цінностей.
Тема верховенства права стала змістом флеш-мобу, який відбувся о 13.00 на площі біля наметового містечка. Десятки парасольок, відкритих у яскравий сонячний день, символізували терези правосуддя. Ідея сподобалася і місцевим євроклубам, члени яких зобразили величезні терези за допомогою 7-метрових стрічок та виголосили промову про роль верховенства права у розвитку суспільства.
Також євроклуби міста і області представили країни-члени ЄС та організували концертну програму, що стало вже традицією.
На святі було місце й імпровізації: представлені на суд глядачів малюнки надихнули присутніх на площі молодих людей намалювати плакати на тему цінностей. Добре, що паперу було досить! Загалом було створено 15 “шедеврів” великого формату — групових робіт, виконаних за допомогою маркерів та ...пальців, вмочених у фарбу. Юні художники трудилися навіть після того, як розібрали палатки наметового містечка.
Наступного дня, 22 травня, працівниками Кіровоградського ЦЄІ була проведена тематична екскурсія вулицями центральної частини міста “Європейські цінності: відбиток на тлі мого міста”. Учасники змогли по-новому побачити, здавалося б, звичні речі, а присутні освітяни просили найближчим часом повторити екскурсію для груп учнів.
Розділ: Переглядів: 1246 | Розміщено: 23 травня 2011


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Кіровоград
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :