Центр європейської інформації в м. Кіровоград

Головна Про наш центр Анонси Новини Контакти Портал Мережі

Календар анонсів » » День Європи: так святкували кіровоградці

День Європи: так святкували кіровоградці
126.jpg (68.03 Kb)Святкування Дня Європи у Кіровограді стає доброю традицією. Вже третій рік поспіль кожен житель чи гість міста може стати учасником “Єврофесту”. Цього року фестиваль змінив місце проведення: тепер це не площа ім.Кірова, а міський Дендропарк. Саме тут 18-го травня з 10.00 до 16.00 змогли зустрітися і ті хто зробив усе, аби свято відбулося, і ті, хто був на ньому гостем, а можливо, і потратив “випадково”. Але для всіх ця зустріч стала нагодою поспілкуватися, дізнатися щось нове й важливе, зрештою, просто добре провести час. Але для організаторів важливо, аби поняття “євроінтеграція” та “європейські цінності” стали не просто красивим штампом, але наповнювалися для кіровоградців реальним змістом.
Кіровоградський центр європейської інформації виступив ініціатором проведення заходів фестивалю під гаслом “Я поділяю європейські цінності!” з використанням формату минулого року. 129.jpg (63.43 Kb)121.jpg (76.65 Kb)Основними організаторами свята стали: управління освіти і науки, головне управління економіки, управління у справах сім’ї та молоді, управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю, головне фінансове управління, управління у справах преси та інформації Кіровоградської обласної державної адміністрації, управління освіти Кіровоградської міської ради, Центр європейської інформації Обласної універсальної наукової бібліотеки ім.Д.І.Чижевського, Рада євроклубів Кіровоградщини, Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості.
Відкриття «Єврофесту – 2012» відбулося за участі місцевого керівництва, представників діаспор, громадських організацій, діячів культури та мистецтва.
“Єврофест – 2012” був організований у форматі “євромістечка” – протягом дня на території Дендропарку працювали інформаційні палатки, де можна було отримати інформацію про ЄС, навчання та волонтерство у країнах Європейської Спільноти; а також презентаційні палатки та просто парасольки, у яких євроклуби м. Кіровограда та Кіровоградської області презентували свої досягнення та країну, котру вони вивчали протягом навчального року. А концертні виступи команд, під час яких розкривалась історія, традиції, культура та особливості країн Європи надовго запамятаються усім учасникам фестивалю.
Представники громадських організацій «Полонія» та «Нашите Хора», вбрані у національний одяг, пригощали національними стравами та напоями, розповідали цікавинки з історії, навчали азів мови та піснь країн, що презентували.

Усі охочі мали можливість ознайомитися з виставкою кращих робіт обласного творчого конкурсу для євроклубів:
-         Конкурсу малюнка «Відкриваємо Європу разом»
-         Конкурсу плакатів «Євро 2012 моїми очима»
-         Конкурсу фото «Європейське обличчя мого краю»
-         Конкурсу віршів «Україна – європейська країна»
Кокурсів та ігор було на всі смаки, але найпопулярнішим чомусь виявився “Європейський капелюх”, звідки кожен дістатвав собі питання чи творче завдання, так або інакше пов'язане з “європейськими ціностями”. І хоча призи були символічні, а завдання не завжди прості, охочих не меншало до закриття. А молодші учасники по-свойому демонстрували розуміння змісту європейських цінностей, ставши учасниками конкурсу малюнків “Намалюй собі майбутнє”.
Словами й символами присутні намагалися висловити свою думку на полотнах-опитуваннях "Україна - європейська країна" та “Європейська інтеграція: скажи своє слово”. Учасникам пропонувалося не просто сказати своє емоційне “за” або “проти”, але й замислитися: чим ми можемо гордитися та що запропонувати світу? Що необхідно змінити чи подолати у нашій державі або у власній свідомості й звичках? Чого чекаємо та чого боїмося?
Для тих, хто бажає не лише знати, але й вміти — майстер-класи від творчих колективів Кіровоградського ОЦДЮТ та громадської організації «Єлисаветградський узвіз». А найбільшою оригінальністю відзначилася творча майстерня «Європейська красуня», де євроклубівці (у майбутньому — перукарі) вчили створювати креативні зачіски.
Ось таким цей день — 18-те травня — був для кіровоградців: на день раніше від офіційної дати, на крок ближче до усвідомлення себе європейцями.1211.jpg (65.85 Kb)122.jpg (67. Kb)124.jpg (54.6 Kb)
Розділ: Переглядів: 877 | Розміщено: 19 травня 2012


 

Меню сайту
Радимо прочитати

Copyright © 2010 Центр європейської інформації в м. Кіровоград
 

Авторизація ...

Логін :
Пароль :